Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.


MENU

ORTEX-KOLENO

Přihlášený uživatel:
nepřihlášen


Bylo nalezeno 18 záznamů.
Zobrazuji záznamy 1 až 18


63770
Bandáž kolenní s pružinovou výztuhou

Jedná se o krátkou kolenní návlekovou ortézu, vyztuženou po obou stranách spirálovými pružinami. Ortéza je připevněna kompresí pružného textilu a dvěma upínacími popruhy ze suchého zipu. Ortéza je univerzální pro pravou i levou nohu.


Užití:
◾doléčování distorzí kolenního kloubu
◾doléčování vazivových poranění a poranění menisků kolenního kloubu
◾chronické instability kolenního kloubu
◾chronická degenerativní onemocnění kolenního kloubu
◾doléčování po operacích kolenního kloubu

velikostní tabulka
X

BANDAZ KOLENNI ORTEX 04D

varianty / velikosti:
kód vzp: 63770

cena: 576.81 Kč
ks info


93134
Bandáž kolenní s výztuhou otvoru pately

Použití bandáže kolenního kloubu je indikováno při léčení čerstvých poranění kolenního kloubu – lehké distorze nebo lehké natažení postranních vazů ( bez výpotku v kolenním kloubu ) nebo při doléčování poranění, případně po operacích kolenního kloubu. Bandáž lze použít i při chronických bolestech při degenerativních onemocněních kolenních kloubů nebo při sportovních aktivitách. Výztuha pately zajišťuje korektní postavení pately a současně i odlehčuje femoropatelární kloub při pohybu. Bandáž je vyráběna v univerzálním provedení pro pravou i levou končetinu.

velikostní tabulka
X

BANDAZ KOLENNI ORTEX 04G

varianty / velikosti:
kód vzp: 93134

cena: 427.14 Kč
ks info


93135
Bandáž kolenní s otvorem pro patelu

Použití bandáže kolenního kloubu je indikováno při léčení čerstvých poranění kolenního kloubu – lehké distorze nebo lehké natažení postranních vazů ( bez výpotku v kolenním kloubu ) nebo při doléčování poranění, případně po operacích kolenního kloubu. Bandáž lze použít i při chronických bolestech při degenerativních onemocněních kolenních kloubů nebo při sportovních aktivitách. Otvor pro patelu zajišťuje korektní postavení pately. Bandáž je vyráběna v univerzálním provedení pro pravou i levou končetinu.

velikostní tabulka
X

BANDAZ KOLENNI ORTEX 04H S OTVO

varianty / velikosti:
kód vzp: 93135

cena: 399.21 Kč
ks info


93136
Bandáž kolenní jednoduchá

Použití bandáže kolenního kloubu je indikováno při léčení čerstvých poranění kolenního kloubu – lehké distorze nebo lehké natažení postranních vazů ( bez výpotku v kolenním kloubu ) nebo při doléčování poranění, případně po operacích kolenního kloubu. Bandáž lze použít i při chronických bolestech při degenerativních onemocněních kolenních kloubů, při recidivujících synoviálních výpotcích nebo při sportovních aktivitách. Bandáž je vyráběna v univerzálním provedení pro pravou i levou končetinu.

velikostní tabulka
X

BANDAZ KOLENNI ORTEX 04J

varianty / velikosti:
kód vzp: 93136

cena: 399.21 Kč
ks info


93903
Aktivní kolenní úpletová bandáž

Ortéza je vyrobena z textilního pružného úpletu, po obou stranách vyztužena spirálovými plochými pružinami a v přední části je doplněna kruhovou silikonovou vložkou, která zajišťuje lehkou kompresi patelly a její korektní postavení během pohybu v kolenním kloubu. Ortéza je proti skluzu na vnitřní ploše vybavena dvěma protismykovými pásky.


Užití:
◾lehké podvrtnutí kolenního kloubu s natažením postranních vazů
◾doléčení poranění vazů kolenního kloubu
◾doléčení poranění závěsného aparátu patelly ( stavy po ošetření luxace nebo subluxace patelly )
◾recidivující subluxace patelly a bolestivé syndromy femoropatellárního kloubu
◾bolestivé syndromy kolenního kloubu

velikostní tabulka
X

BANDAZ KOLENNI ORTEX 04K

varianty / velikosti:
kód vzp: 93903

cena: 600.00 Kč
ks info


397
Dlaha kolenního kloubu fixační, s vymezeným rozsahem pohybu

dvoudílnýPoužití zejména po poranění vazů kolenního kloubu, léčených jak konzervativně, tak operačně. Dále po náhlých mozkových příhodách, kdy vzniknou poruchy nervového zásobení dolních končetin a pacient není schopen samostatné chůze. Ortéza pak slouží jako zpevnění kolenního kloubu. Fixace ortézou umožňuje stanovit rozsah pohybu kloubu ve smyslu flexe - extenze po 10 stupních.

Fixační kloub je vyroben z lehkých a dostatečně pevných materiálů. Kloub je univerzální pro pravé i levé koleno. Textilní dílce na vnitřní části jsou z úpletu 100% bavlny, vrchní materiál je 100% polyester.

Může být prán v lázni do 40 °C.

Nasazuje se vcelku dotažením suchých zipů.

U malé velikosti kloub zmenšen s dělením po 15 stupních. Ramena ortéz možno tvarovat.

velikostní tabulka
X

DLAHA KOLENNI KLOUB ORTEX 01

varianty / velikosti:
kód vzp: 3951

cena: 2726.66 Kč
ks info


3953
Dlaha fixační kolenního kloubu pevná

K rigidní fixaci kolenního kloubu v plné extenzi po poranění vazů kolena, po operacích v oblasti čéšky.

Vykrojení textilu musí být umístěno v oblasti čéšky, upevnění se provádí dotažením popruhů. Výrobek se liší délkou dlahy v pěti provedeních, šíře je přestavitelná rozpojením podélných suchých zipů. Zcela nahrazuje klasickou sádrovou fixaci.

Výrobek je celotextilní, vnitřní textil je úplet ze 100% bavlny, vnější 100% polyester. Výztuhy tvoří pásy lehkého a dostatečně pevného kovu. Upínací pásy jsou opatřeny suchými zipy. Výrobek je možno prát v lázni do 40 °C. Materiál svým provedením je velmi příjemný i při dlouhodobém nošení, nepůsobí alergicky.

velikostní tabulka
X

DLAHA KOLENNI KLOUB ORTEX 03

varianty / velikosti:
kód vzp: 3953

cena: 999.46 Kč
ks info


3956
Dlaha kolenního kloubu fixační s flexí 20°

Použití - k rigidní fixaci kolenního kloubu po poranění vazů kloubních, léčených jak konzervativně, tak operativně. Hlavní výhodou je fiziologická poloha kloubu, kdy vazy nejsou napjaty. Vykrojení textilu musí být umístěno v oblasti čéšky. Upevnění se provádí utažením popruhů.

Výrobek je celotextilní, vnitřní textilní úplet ze 100% bavlny, vnější 100% polyester. Výztuhy tvoří pásy lehkého a dostatečně pevného kovu. Upínací pásy jsou opatřeny suchými zipy. Výrobek je možno prát v lázni do 40 °C. Materiál je velmi příjemný i při dlouhodobém nošení, nepůsobí alergicky.

velikostní tabulka
X

DLAHA KOLENNI KLOUB ORTEX 05

varianty / velikosti:
kód vzp: 3956

cena: 999.46 Kč
ks info


63909
Ortéza kolenní rámová Pro Genu, limitovaný titanový kloub

Nosným prvkem ortézy je dvoudílný rám vyrobený vysokotlakým odstřikováním. Vyložení stehenní a bércové opory je textilní. Ortéza je vybavena dvouosým titanovým kloubem s přestavitelným rozsahem pohybu ve smyslu flexe – extenze.

Použití při chronických instabilitách, nebo v případě sekundární instability po plastikách zkřížených nebo postranních vazů kolenního kloubu, k doléčení pooperačních a poúrazových stavů při poranění zkřížených nebo postranních vazů kolenního kloubu, nebo jako doplněk při rehabilitaci a při časné zátěži při doléčování úrazových stavů u sportovců. Ortéza také zajišťuje dostatečnou podporu a stabilitu kolenního kloubu při sportovních aktivitách.

velikostní tabulka
X

ORTEZA KOLENNI ORTEX 01B

varianty / velikosti:
kód vzp: 63909

cena: 9110.52 Kč
ks info


93288
Ortéza kolenního kloubu s pevným rámem, limitovaný rozsah pohybu

Rámovou kolenní protézu s kloubem pro limitovaný pohyb lze použít především jako podpůrnou nebo léčebnou.

Podpůrná ortéza - použití při chronických instabilitách, nebo v případě sekundární instability po plastikách zkřížených nebo postranních vazů kolenního kloubu. Ortéza zajišťuje dosattečnou podporu a stabilitu kolenního kloubu při sportovních aktivitách, proto její použití je především u aktivních sportovců.

Léčebné použití - k doléčení pooperačních a poúrazových stavů při poranění zkřížených nebo postranních vazů kolenního kloubu. Ortézu lze použít jako doplněk při rehabilitaci a při časné zátěži při doléčování úrazových stavů u sportovců. Použití této ortézy je ryze individuální a je nutná konzultace s lékařem. Limitovaný pohyb je velmi důležitý pro standartní rehabilitační režim po plastikách zkřízených vazů.

Ortéza je dodávána v provedené levá a pravá.

velikostní tabulka
X

ORTEZA KOLENNI ORTEX 01C

varianty / velikosti:
kód vzp: 93288

cena: 4964.75 Kč
ks info


140558
Ortéza kolenního kloubu fixační přímá – jednodílná

Dlaha kolenního kloubu fixační pevná se skládá z jednoho hlavního textilního dílu, který je vyztužen dvěma anatomicky tvarovanými zadními výztuhami a dvěma bočními výztuhami, které jsou vsazené do odnímatelných pouzder. Tím lze boční dlahy umístit do správné pozice dle objemu končetiny pacienta. Výztuhy jsou dostatečně pevné, takže bezpečně znehybňují kolenní kloub v plné extenzi. Po přiložení ortézy je v předu čéška obkroužena tvarovaným výřezem. Dva upínací popruhy na suché zipy na femorální části a tři v bércové části umožňují snadné nasazení a dobrou trvalou pozici ortézy. Ortéza je obvodově a stranově univerzální.


Užití:
◾Používá se k fixaci kolenního kloubu v plné extenzi po poranění kolenních vazů a po operacích v oblasti čéšky. Zcela nahrazuje sádrovou fixaci.

velikostní tabulka
X

ORTEZA KOLENNI ORTEX 03A

varianty / velikosti:
kód vzp: 140558

cena: 952.44 Kč
ks info


3954
Ortéza kolenního kloubu léčebná, krátká, s jednoduchým kloubem

Je určena k doléčení poúrazových stavů v oblasti kolenního kloubu po poranění vazů. Její užívání umožňuje provozování i rekreačního sportu po úrazech kolenního kloubu nebo při jeho chronickém poškození. Jednoduchý kloub umožňuje plný rozsah pohybu ve smyslu flexe - extenze. Ústrojí kloubu je zakryto textilním materiálem, ze kterého je zhotovena celá ortéza. Nošení je příjemnější, nedochází k otěru šatstva. Ramena kloubu jsou uložena sice pevně, ale měkce, elasticky a je doporučeno je dotvarovat.

velikostní tabulka
X

ORTEZA KOLENNI ORTEX 04A

varianty / velikosti:
kód vzp: 3954

cena: 1074.56 Kč
ks info


3955
Ortéza kolenního kloubu léčebná, krátká, s přestavitelným rozsahem pohybu

Je určena k doléčení poúrazových stavů v oblasti kolenního kloubu po poranění vazů.

Kloub dává možnost omezeného rozsahu pohybu ve smyslu flexe - extenze po 15 stupních. Fixační klouby jsou vyrobeny z lehkých a dostatečně pevných materiálů. Textil je sendvičový s vnitřní vrstvou froté - bavlna. Materiál je i při dlouhodobém nošení příjemný, dostatečně pružný, z nohy neklouže ani při pohybu. Klouby jsou osazeny do pouzder.

Ortéza je připevněna pružným pnutím materiálu a 4 úpony se suchými zipy. Textilní část nepůsobí alergicky.

Ramena kloubu je doporučeno dotvarovat.

velikostní tabulka
X

ORTEZA KOLENNI ORTEX 04B

varianty / velikosti:
kód vzp: 3955

cena: 2009.34 Kč
ks info


6587
Ortéza kolenního kloubu léčebná, krátká, s dvouosým kloubem

Typ ORTEX 04C je modifikací typu 04A. Má stejné indikace užití, je rigidnější, udrží i větší stabilitu jak předozadní, tak boční. Ortéza je opatřena dvouosým zubovým kloubem typu ORTEX 0100. Navléká se jako punčocha. Fixace je suchými zipy. Cirkulární celistvost ortézy zvyšuje její tuhost. Dvouosý kloub je uložen a zakryt tak, aby bylo vyloučeno poranění druhé končetiny.

Ramena kloubu je doporučeno dotvarovat.

velikostní tabulka
X

ORTEZA KOLENNI ORTEX 04C KRATKA

varianty / velikosti:
kód vzp: 6587

cena: 1595.00 Kč
ks info


93132
Ortéza kolenního kloubu léčebná, krátká s dvouosými klouby a tahem

Ortézu 04E lze použít při chondropathiích a recidivujících luxacích pately. Křížový elastický tah jdoucí přes ligamentum patelae umožňuje odlehčení a dekompresi pately ve femoropatelárním kloubu. Sílu křížového tahu je možné regulovat dotažením elastických pásků. Dvouosý kloub zajišťuje dostatečný pohyb v kolenním kloubu a v případě instability zvyšuje stabilitu kolenního kloubu. Ortéza je vhodná i jako podpůrná při chronických degenerativních onemocněních femoropatelárního kloubu. Ortéza je univerzální pro pravou i levou končetiny.

velikostní tabulka
X

ORTEZA KOLENNI ORTEX 04E

varianty / velikosti:
kód vzp: 93132

cena: 1580.50 Kč
ks info


93133
Ortéza kolenního kloubu léčebná s klouby pro medializaci pately

Použití ortézy 04F je indikováno při recidivujících luxacích pately nebo po operacích závěsného aparátu pately. Laterální elastická pelota koriguje vadné postavení pately a dotažení fixačních pásků plynule zvyšuje laterální kompresi potřebnou ke korekci postavení pately a její medializaci. Jednoosý kloub s dorazem zajišťuje dostatečný pohyb v kolenním kloubu a v případě instability zvyšuje stabilitu kolenního kloubu. Ortéza je v provedení pro pravé a levé koleno.

velikostní tabulka
X

ORTEZA KOLENNI ORTEX 04F

varianty / velikosti:
kód vzp: 93133

cena: 1599.93 Kč
ks info


140559
Ortéza kolenního kloubu fixační s flexí 20° – jednodílná

Dlaha kolenního kloubu fixační pevná se skládá z jednoho hlavního textilního dílu, který je vyztužen dvěma anatomicky tvarovanými zadními výztuhami a dvěma bočními výztuhami, které jsou vsazené do odnímatelných pouzder. Tím lze boční dlahy umístit do správné pozice dle objemu končetiny pacienta. Výztuhy jsou dostatečně pevné, takže bezpečně znehybňují kolenní kloub ve 20°flexi. Po přiložení ortézy je v předu čéška obkroužena tvarovaným výřezem. Dva upínací popruhy na suché zipy na femorální části a tři v bércové části umožňují snadné nasazení a dobrou trvalou pozici ortézy. Ortéza je obvodově a stranově univerzální.


Užití:
◾Používá se k rigidní fixaci kolenního kloubu po poranění vazů kloubních, léčených jak konzervativně, tak operativně. Hlavní výhodou je fyziologická poloha kloubu, kdy vazy nejsou napjaty.

velikostní tabulka
X

ORTEZA KOLENNI ORTEX 05A

varianty / velikosti:
kód vzp: 140559

cena: 997.22 Kč
ks info


63773
Páska infrapatelární

Pomůcka je zhotovena z textilních materiálů doplněných suchými zipy sloužícími k upnutí a utažení infrapatelární pásky.


Užití:
◾patelární syndrom
◾entesopathie v oblasti čéšky

velikostní tabulka
X

PASKA INFRAPATELARNI ORTEX 026

varianty / velikosti:
kód vzp: 63773

cena: 160.24 Kč
ks infoBylo nalezeno 18 záznamů.
Zobrazuji záznamy 1 až 18

zdravotnické potřeby zdravotnické potřeby zdravotnické potřeby sportovní podprsenky Anita Varomed - speciální perfektní obuv Polohování pacientů zdravanoha.eu Rozvoz po Praze zdarma Maxis top logo sphere Najdete nás na facebooku zpeliska logo Protiskluzové návleky na obuv - METODIKA PŘEDEPISOVÁNÍ ZP NA POUKAZ 01 - OBVAZOVÝ MATERIÁL, NÁPLASTI 02 - POMŮCKY PRO INKONTINENTNÍ 03 - POMŮCKY STOMICKÉ 04 - ORTOPEDICKO PROTETICKÉ POMŮCKY SÉRIOVĚ VYRÁBĚNÉ 06 - KOMPRESNÍ PUNČOCHY A NÁVLEKY 07 - VOZÍKY INVALIDNÍ VČETNĚ PŘÍSLUŠENSTVÍ 10 - POMŮCKY RESPIRAČNÍ A INHALAČNÍ 11 - POMŮCKY PRO DIABETIKY 12 - KOMPENZAČNÍ POMŮCKY PRO TĚLESNĚ POSTIŽENÉ 13 - DÁLE NESPECIFIKOVANÉ POMŮCKY 14 - KOMPENZAČNÍ POMŮCKY PRO ZRAKOVĚ POSTIŽENÉ 16 - OBUV ORTOPEDICKÁ 17 - POMŮCKY PRO LARYNGEKTOMOVANÉ

© Zdravotnické prodejny ELIŠKA s. r. o.
Provozovatel: Zdravotnické prodejny ELIŠKA s.r.o., IČ: 26694441, sídlem Husinec, Řež 47, okres Praha-východ, PSČ: 250 68,
zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod vložkou C, číslo 87820.